liganadlanu.com u službenoj suradnji sa

• Županijski nogometni savez Varaždin
  • Međimurski nogometni savez

Osvrt 8. kola – 4.NL Čk-VŽ

Po prvi put ove sezone u Četvrtoj NL Čakovec-Varaždin dogodilo se da u jednom kolu nijedna utakmica ne završi s manje od tri pogotka. Strijelci su opet bili izuzetno raspoloženi, a i na terenima je bilo mnogo zanimljivosti, posebno se ističu pobjede Dinama i Pušćina protiv favoriziranih protivnika.
VARTEKS – MLADOST KOMET 5:0
Iako je sezona tek započela, Varteks nastavlja sigurnim koracima prema naslovu prvaka, pa su tako u ovom kolu potpunom dominacijom slomili i prelošku Mladost Komet. Varaždinci su već nakon prvog dijela imali nenadoknadivih 3:0 uz pogotke Kukeca, Šoštarića i Kuhara, a jednom su zatresli i okvir gola. U nastavku su samo potvrdili uvjerljivu pobjedu, Broz je bio strijelac u 53. min., dok je konačnih 5:0 iz kaznenog udarca postavio prvi strijelac lige Šoštarić.
Strijelci: 1:0 Kukec 25′, 2:0 Šoštarić 32′, 3:0 Kuhar 45′, 4:0 Broz 53′, 5:0 Šoštarić (11 m) 85′
– – –
POLET – PUŠĆINE 2:3
Polet je u 8. kolu doživio drugi ovosezonski poraz i sada zaostaje velikih šest bodova za vodećim Varteksom, protiv Pušćina je od početka krenulo loše za svetomartinske nogometaše. Sakač u 10. min. postiže autogol i gosti vode 0:1, no samo tri minute kasnije izjednačio je Ferlin. Velik korak prema pobjedi Pušćine su napravile u završnici prvog dijela, golovima Meseca i Kišića poveli su s 1:3. Poraz domaćih ublažio je Medved na samom kraju susreta.
Strijelci: 0:1 Sakač (ag) 10′, 1:1 Ferlin 13′, 1:2 Mesec 41′, 1:3 Kišić 42′, 2:3 Medved 90+1′
– – –
MEĐIMUREC – PODRAVINA 3:2
U Dunjkovcu-Pretetincu gostovala je Podravina, a u zanimljivom dvoboju pobjeda je na kraju pripala domaćoj momčadi. Ludbrežani su poveli u 14. min. pogotkom Markovića, a isti je igrač mogao postati junakom u 25. min. kad su gosti izborili kazneni udarac, no njegov pokušaj obranio je Bulić. Prekrasan pogodak za izjednačenje postigao je Golik u 35. min., dok za preokret zabija Štrukelj u 54. min. Zatim je Podravina poravnala u 66. min. preko Valjka, no Golik drugim pogotkom donosi tri boda Međimurcu. U porazu se kod gostiju posebno istaknuo raspoloženi Sakač koji je predvodio svoju momčad, ali suigrači nisu bili na istoj razini.
Strijelci: 0:1 Marković 14′, 1:1 Golik 35′, 2:1 Štrukelj 54′, 2:2 Valjak 66′, 3:2 Golik 87′
– – –
SLOGA – NEDELJANEC 1:2
Burno je bilo nedjeljno čakovečko jutro na igralištu Sloge odakle su gosti iz Nedeljanca kući ponijeli puni plijen. Momčad Nedeljanca nastavlja s dobrim igrama, a protiv Čakovčana su već u ranoj fazi stekli prednost 0:2 golovima Kovačića u 6. i 13. min. Zatim im je u 18. min. poništen pogodak zbog prekršaja na vrataru, dok su već u 27. min. ostali bez isključenog Gredelja koji je u kratkom roku zaradio dva žuta kartona. Sloga nije uspjela iskoristiti brojčanu prednost, u 74. min. poništen im je pogodak jer lopta nije prešla gol-crtu, pa su zbog prosvjeda isključeni trener i predstavnik kluba. Poraz je ublažio pogodak Antonovića u 90. min.
Strijelci: 0:1 Kovačić 6′, 0:2 Kovačić 13′, 1:2 Antonović 90′
– – –
DUBRAVKA-ZAGORAC – RUDAR 1:3
Rezultatsku krizu od četiri kola bez pobjede prebrodio je Rudar i osvojio tri boda na gostovanju u Turčinu. Najzaslužniji u pobjedi bio je Skoliber koji je goste doveo u vodstvo u 31. min., s tih 0:1 završeno je i prvo poluvrijeme, a isti je igrač bio strijelac i u 55. min. za 0:2. Zatim Dubravka-Zagorac smanjuje zaostatak pogotkom Belaja u 69. min., no Rudar pobjedu potvrđuje u 81. min. kad se u strijelce upisao Šprajc i postavio rezultat 1:3.
Strijelci: 0:1 Skoliber 31′, 0:2 Skoliber 55′, 1:2 Belaj 69′, 1:3 Šprajc 81′
– – –
DINAMO – BEDNJA 3:2
Nakon dužeg vremena Bednja je poražena, dogodilo se to u Domašincu kod Dinama koji je u ovom kolu proslavio treću ovosezonsku pobjedu. Puno posla imao je sudac Vugrinec koji je svakoj momčadi podijelio po pet žutih i jedan crveni karton. Gosti iz Beletinca poveli su u 37. min. pogotkom Kuljija, ali samo dvije minute kasnije poravnao je Krznar s 11 metara. Dinamo u drugom dijelu dolazi do prednosti 3:1 golovima Krznara i Kovača, dok Bednja smanjuje u 69. min. preko Holija. Domaćin je od 54. min. igrao bez isključenog Jarića, a gost od 87. min. bez Lučića.
Strijelci: 0:1 Kulji 37′, 1:1 Krznar (11 m) 39′, 2:1 Krznar 53′, 3:1 Kovač 65′, 3:2 Holi 69′
– – –
NEDELIŠĆE – JALŽABET 4:0
I Nedelišće je poput Rudara prekinulo niz bez pobjede i na domaćem terenu uvjerljivo slavilo protiv Jalžabeta. Domaća momčad rutinski je stigla do pobjede u utakmici u kojoj im gosti iz Jalžabeta nisu ozbiljnije parirali. Nakon 45 minuta bilo je samo 1:0, a pogodak za Nedelišće postigao je Jurak u 7. min., dok se u nastavku još tri igrača upisuju u strijelce. Brlenić u 59. min. zabija iz daljine, Slunjski u 65. min. iz kaznenog udarca i za 4:0 D. Mesarić u 82. min.
Strijelci: 1:0 Jurak 7′, 2:0 Brlenić 59′, 3:0 Slunjski (11 m) 65′, 4:0 D. Mesarić 82′
– – –
NOVI MAROF – OMLADINAC 2:1
U utakmici s izravnim konkurentom u borbi za opstanak igrači Omladinca su posrnuli i sada se nalaze na pretposljednjem mjestu na tablici. Momčad iz Novog Sela Rok povela je pogotkom Japanca Sata u 7. min., no u drugom poluvremenu uslijedio je pad u igri i dozvolili su Novom Marofu da preokrene rezultat u svoju korist. Domaćin je izjednačio u 54. min. preko kapetana Halilovića, a pobjedonosni pogodak postigao je Zeko u 74. min.
Strijelci: 0:1 Sato 7′, 1:1 Halilović 54′, 2:1 Zeko 74′
– – –
9. kolo: MLADOST KOMET – PODRAVINA, OMLADINAC – VARTEKS, RUDAR – POLET (subota, 13. listopada, 15:00 sati), PUŠĆINE – NOVI MAROF, BEDNJA – DUBRAVKA-ZAGORAC, NEDELJANEC – DINAMO, JALŽABET – SLOGA, MEĐIMUREC – NEDELIŠĆE (nedjelja, 14. listopada, 15:00 sati)