liganadlanu.com u službenoj suradnji sa

• Županijski nogometni savez Varaždin
  • Međimurski nogometni savez

Osvrt 7. kola – 4.NL Čk-VŽ

Zanimljivo i dobrim dijelom nepredvidljivo bilo je 7. kolo Četvrte NL Čakovec-Varaždin u kojem je na samo tri utakmice postignuto manje od četiri pogotka. Na čelu poretka je Varteks s 19 bodova, a unutar četiri boda zaostatka su Bednja, Polet i Mladost Komet. Daleko ispod očekivanog i dalje su Nedelišće i Rudar koji trenutno zauzimaju 9. i 11. mjesto.
VARTEKS – PODRAVINA 4:0
Varteks nastavlja apsolutnu dominaciju u ligi, nakon što su u 1. kolu protiv Nedelišća jedva izvukli bod nanizali su šest uzastopnih pobjeda. U ovom kolu pala je Podravina, a Varaždince je u vodstvo doveo Vuković u 34. min., što je bio i rezultat poluvremena. Karić u 60. min. zabija za 2:0, a gosti iz Ludbrega nakon drugog žutog kartona ostaju bez Pačka u 71. min. Pobjedu Varteksa potvrdio je Šoštarić s dva pogotka u završnici susreta.
Strijelci: 1:0 Vuković 34′, 2:0 Karić 60′, 3:0 Šoštarić 85′, 4:0 Šoštarić 88′
– – –
POLET – OMLADINAC 3:2
Puno teže od očekivanog Polet je osvojio tri boda protiv Omladinca, poveli su domaći preko Čurina u 17. min., da bi u 39. min. rezultat poravnao Mikulaj. U prvoj minuti drugog dijela Sato zabija za vodstvo gostiju, ali Polet izjednačuje deset minuta kasnije drugim pogotkom Čurina. Od 74. min. Omladinac ostaje bez isključenog Drka nakon jednog od mnogih prigovora sucu od strane gostiju, dok je kod Poleta u 84. min. nakon drugog žutog kartona isključen Hozjan. Polet do pobjede dolazi u sudačkoj nadoknadi golom Goričanca.
Strijelci: 1:0 Čurin 17′, 1:1 Mikulaj 39′, 1:2 Sato 46′, 2:2 Čurin 55′, 3:2 Goričanec 90+3′
– – –
MLADOST KOMET – NOVI MAROF 7:1
Najuvjerljiviju pobjedu kola zabilježila je Mladost Komet, iako su se gosti iz Novog Marofa dobro držali u prvih 45 minuta. Preložani su u 16. min. pogotkom Hladnika poveli 1:0, a već u 22. min. pogodak za 1:1 postiže Vidović, no to je bilo sve od Novomarofčana. Sa po dva pogotka Golubića i Radikovića, te jednim Šimunića i N. Bukala Mladostaši su proslavili pobjedu s visokih 7:1. Pravi ispit igrače Mladosti čeka u idućem kolu kad gostuju kod Varteksa.
Strijelci: 1:0 Hladnik 16′, 1:1 Vidović 22′, 2:1 Golubić 40′, 3:1 Golubić 62′, 4:1 Radiković 65′, 5:1 Radiković 80′, 6:1 Šimunić 85′, 7:1 N. Bukal 87′
– – –
RUDAR – DINAMO 0:1
Nakon poraza od Sloge niti na domaćem terenu Rudar nije došao do bodova, drugu ovosezonsku pobjedu upisao je Dinamo. Jedini pogodak na utakmici postignut je u 34. min., Novak je skrivio kazneni udarac, a s 11 metara pokušaj Krznara obranio je Rajf, no gostujući kapetan odbijenu loptu ipak posprema u mrežu za 0:1.
Strijelci: 0:1 Krznar 34′
– – –
PUŠĆINE – DUBRAVKA-ZAGORAC 1:1
Jedini dvoboj bez pobjednika odigran je u Pušćinama gdje je domaćin u drugom poluvremenu uspio izboriti neriješen ishod. Igrači Dubravke-Zagorac su prvi dio završili s prednošću od 0:1 pogotkom P. Conjara iz 26. min. Domaćin je izjednačio u 51. min. kad konačnih 1:1 postavlja Pintarić.
Strijelci: 0:1 P. Conjar 26′, 1:1 Pintarić 51′
– – –
NEDELJANEC – NEDELIŠĆE 3:2
Kao jedni od kandidata za najviši plasman, igrači Nedelišća već tri kola ne znaju za pobjedu, a ovog puta svladala ih je momčad Nedeljanca. Domaćin je imao vodstvo 2:0 golovima Kovačića iz 8. min. i Gredelja iz 35. min. Na kraju prvog dijela Nedelišće smanjuje na 2:1 preko D. Mesarića, a u nastavku i izjednačuje pogotkom Vibovca. Nedeljanec ipak dolazi do pobjede, a strijelac za pobjedu bio je još jednom Kovačić u 74. min.
Strijelci: 1:0 Kovačić 8′, 2:0 Gredelj 35′, 2:1 D. Mesarić 44′, 2:2 Vibovec 69′, 3:2 Kovačić 74′
– – –
BEDNJA – SLOGA 1:0
Bednja je još jednom pokazala kako ove sezone ne zabija puno, no ipak uspijeva rutinski pobijeđivati i osvajati bodove. Tako je bilo i u susretu protiv čakovečke Sloge u kojem je domaćin na svom terenu u Beletincu pobjedonosni pogodak postigao u 77. min., a u strijelce se za tri boda upisao Klopotan.
Strijelci: 1:0 Klopotan 77′
– – –
JALŽABET – MEĐIMUREC 2:3
Ono što nije uspjelo Nedelišću u Nedeljancu, pošlo je za rukom Međimurcu u Jalžabetu gdje su gosti nadoknadili dva gola zaostatka i ostvarili pobjedu. Jalžabet je nakon samo 15 minuta imao 2:0 golovima Janušića i Bručića, no gosti se vraćaju već do poluvremena. Hrustek i Strahonja bili su strijelci za 2:2. Potpuni preokret Međimurec je dovršio u 63. min. kad je Kai postigao pogodak za pobjedu.
Strijelci: 1:0 Janušić 10′, 2:0 Bručić 15′, 2:1 Hrustek 27′, 2:2 Strahonja 34′, 2:3 Kai 63′
– – –
8. kolo: MEĐIMUREC – PODRAVINA, POLET – PUŠĆINE, VARTEKS – MLADOST KOMET (subota, 6. listopada, 15:30 sati), SLOGA – NEDELJANEC (nedjelja, 7. listopada, 10:00 sati), NEDELIŠĆE – JALŽABET, DINAMO – BEDNJA, DUBRAVKA-ZAGORAC – RUDAR, NOVI MAROF – OMLADINAC (nedjelja, 7. listopada, 15:30 sati)