• Međimurski nogometni savez

Osvrt 6. kola – 4.NL Čk-VŽ

Situacija na tablici Četvrte NL ČK-VŽ počela se raščišćavati nakon odigranog 6. kola, na vrhu se malo odvojio Varteks s dva boda više od Bednje, a odmah iza slijede Polet, Pušćine i Mladost Komet. Dio klubova koji su krenuli s velikim ambicijama poput Nedelišća, Rudara i Međimurca trenutno je u sredini poretka, dok pozitivnih iznenađenja nema, zasad je sve kako se i predviđalo.
NEDELIŠĆE – BEDNJA 0:2
S bitno oslabljenim sastavima kvalitetnu utakmicu odigrali su Nedelišće i Bednja, domaćin je kroz susret imao više od igre, stvorio više prilika, no gosti iz Beletinca su bili strpljivi i dočekali šanse s kojima su osvojili tri boda. Bednju je u vodstvo doveo Dvorski u 72. min., a pobjedu je u zadnjoj minuti potvrdio Ivančić.
Strijelci: 0:1 Dvorski 72′, 0:2 Ivančić 90′
– – –
POLET – MLADOST KOMET 1:0
Polet je na svom terenu dugo lomio otpor preloške momčadi, a to im je uspjelo tek nakon što su gosti ostali s igračem manje na terenu. U 65. min. kod Mladosti Komet isključen je Balent, a domaćin je pobjedonosni pogodak postigao u 72. min. preko Ferlina. Preložani su u završnici mogli do boda, ali nisu iskoristili izglednu priliku.
Strijelci: 1:0 Ferlin 72′
– – –
PODRAVINA – JALŽABET 3:1
Za razliku od gostovanja u Novom Marofu igrači Podravine u ovom kolu uspjeli su ostvariti očekivanu pobjedu. Sva četiri pogotka na utakmici postignuta su u prvom poluvremenu, domaći su poveli 3:0. Sakač je u 19. min. bio strijelac za 1:0, zatim je dva gola dodao Lotar, a Jalžabet je smanjio na 3:1 iz kaznenog udarca kojeg je izveo Bručić.
Strijelci: 1:0 Sakač 19′, 2:0 Lotar 26′, 3:0 Lotar 33′, 3:1 Bručić (11 m) 38′
– – –
SLOGA – RUDAR 2:1
Neizvjesno je bilo u Čakovcu u nedjelju prijepodne kad je Sloga bila domaćin Rudaru, uz nekoliko propuštenih sjajnih prilika na obje strane nakon prvih 45 minuta pogodaka nije bilo. U nastavku je goste u 55. min. načeo Knežević, donedavni rudarovac, a samo deset minuta kasnije Caban zabija za 2:0. Poraz Rudara ublažio je Šoltić u 76. min.
Strijelci: 1:0 Knežević 55′, 2:0 Caban 65′, 2:1 Šoltić 76′
– – –
NOVI MAROF – VARTEKS 1:4
Favorizirani Varteks je u Novom Marofu lako došao do pobjede, Varaždince je u vodstvo doveo Šoštarić u 18. min., da bi već u 25. min. Vidović poravnao rezultat na 1:1. No, bilo je to sve od domaćih, a na scenu je stupio neuništivi Karić koji je s hat-trickom potvrdio klasu i odveo Varteks do uvjerljive pobjede 4:1.
Strijelci: 0:1 Šoštarić 18′, 1:1 Vidović 25′, 1:2 Karić 34′, 1:3 Karić 38′, 1:4 Karić 66′
– – –
MEĐIMUREC – NEDELJANEC 2:2
Jedini dvoboj bez pobjednika u ovom kolu odigran je u Dunjkovcu-Pretetincu. Nakon poraza od Bednje i ispadanja od Poleta u Kupu MNS-a došlo je do promjene trenera u Međimurcu pa je Cara zamijenio Piškor. Nedeljanec je u dva navrata imao vodstvo golovima Roga i Blažija, dok je domaćin izjednačavao na 1:1 i 2:2 preko Strahonje i Kopjara.
Strijelci: 0:1 Rog 10′, 1:1 Strahonja 37′, 1:2 Blaži 63′, 2:2 Kopjar 73′
– – –
DINAMO – PUŠĆINE 0:2
Dobrim rezultatima Pušćine se uspješno drže pri vrhu tablice, a formu su potvrdili i u Domašincu gdje su protiv Dinama s po jednim pogotkom u svakom poluvremenu upisali tri boda. Posavec je u 32. min. postigao pogodak za 0:1, dok je Ro. Punčec potvrdio pobjedu pogotkom u 90. min.
Strijelci: 0:1 Posavec 32′, 0:2 Ro. Punčec 90′
– – –
DUBRAVKA-ZAGORAC – OMLADINAC 3:2
Efikasan susret u Turčinu odigrala su dva nova četvrtoligaša, a više uspjeha imao je domaćin koji je zabilježio pobjedu. Već na samom početku bilo je 1:1, Toplak u 1. min. zabija za 1:0, a samo četiri minute kasnije Sato je izjednačio. Blaži je zatim strijelac dva pogotka za 3:1, dok Reich u 75. min. smanjuje na konačnih 3:2.
Strijelci: 1:0 Toplak 1′, 1:1 Sato 5′, 2:1 Blaži 24′, 3:1 Blaži 73′, 3:2 Reich 75′
– – –
7. kolo: VARTEKS – PODRAVINA, MLADOST KOMET – NOVI MAROF, POLET – OMLADINAC, RUDAR – DINAMO (subota, 29. rujna, 16:00 sati), PUŠĆINE – DUBRAVKA-ZAGORAC, BEDNJA – SLOGA, NEDELJANEC – NEDELIŠĆE, JALŽABET – MEĐIMUREC (nedjelja, 30. rujna, 16:00 sati)