liganadlanu.com u službenoj suradnji sa

• Županijski nogometni savez Varaždin
  • Međimurski nogometni savez

Osvrt 30. kola – 4.NL Čk-VŽ

Polet je novi-stari prvak 4. NL Čakovec-Varaždin! Uzbudljivo je bilo posljednje kolo u kojem se odlučivalo o naslovu prvaka i još jednom putniku u niži rang natjecanja. Spasonosne pobjede upisali su Sloga i Jalžabet, dok su Bednja i Nedelišće pobjedama završili na diobi 2. mjesta jer Polet nije dozvolio iznenađenje. Nijedan klub nije podnio zahtjev za nastup u 3. HNL – Istok te će ova liga, plasmanom Međimurja u 2. HNL i ispadanjem Varteksa u 4. NL, iduće sezone ostati bez ijednog predstavnika međimurskog i varaždinskog nogometnog saveza.
POLET – PODRAVINA 5:3
Sve je bilo spremno za veliko slavlje u Svetom Martinu na Muri, a nakon samo pet minuta igre Polet je već bio u vodstvu 2:0 golovima Hozjana i Čurina. Valjak potom smanjuje zaostatak Podravine, u nastavku Goričanec u 48. min. zabija za 3:1, da bi uslijedilo izjednačenje gostiju. Malec je s dva pogotka bio strijelac za 3:3, no u posljednjih 15-ak minuta domaći su golovima Goričanca i Medveda stigli do pobjede 5:3 s kojom su obranili naslov prvaka.
Strijelci: 1:0 Hozjan 2′, 2:0 Čurin 5′, 2:1 Valjak 18′, 3:1 Goričanec 48′, 3:2 Malec 56′, 3:3 Malec 72′, 4:3 Goričanec 77′, 5:3 Medved 87′
– – –
NEDELJANEC – BEDNJA 1:2
Bednja je gostovala u Nedeljancu i sezonu završila pobjedom, nakon prvog poluvremena gosti su vodili 0:2 golovima Ivančića iz 14. i 38. min., dok je strijelac za domaću momčad bio Škvarić u 65. min. za konačnih 1:2.
Strijelci: 0:1 Ivančić 14′, 0:2 Ivančić 38′, 1:2 Škvarić 65′
– – –
NEDELIŠĆE – RUDAR 3:0
Uvjerljivu pobjedu na domaćem terenu ostvarilo je Nedelišće protiv Rudara, u 23. min. goste je načeo Brlenić, a momčad iz Murskog Središća bila je u minimalnom zaostatku do završnice kad Vizinger i Bađari golovima potvrđuju pobjedu Nedelišća.
Strijelci: 1:0 Brlenić 23′, 2:0 Vizinger 70′, 3:0 Bađari 75′
– – –
JALŽABET – PLITVICA 3:2
Na rubu ispadanja bio je Jalžabet, no uspjeli su se spasiti nakon dramatičnog preokreta. Poveli su preko Bručića u zadnjim minutama prvog dijela, da bi Plitvica u nastavku preokrenula golovima Zgrebeca i J. Horvata na 1:2. Domaći su pogotkom Žugeca izjednačili u 70. min., dok je strijelac za pobjedu i ostanak u ligi bio Bručić u sudačkoj nadoknadi utakmice.
Strijelci: 1:0 Bručić 42′, 1:1 Zgrebec 59′, 1:2 J. Horvat 64′, 2:2 Žugec 70′, 3:2 Bručić 90′
– – –
NOVI MAROF – SLOGA 1:4
Od ispadanja se spasila i Sloga uvjerljivom pobjedom na gostovanju u Novom Marofu, već u 2. min. Fučko dovodi Čakovčane u vodstvo, zanimljivo, već u trećoj uzastopnoj utakmici zabija u početnim minutama. Domaćin je izjednačio preko Šafarića u 15. min., a Fučko do kraja prvog poluvremena dolazi do hat-tricka i donosi Slogi prednost 1:3. Baksa je u 69. min. postigao pogodak za konačnih 1:4.
Strijelci: 0:1 Fučko 2′, 1:1 Šafarić 15′, 1:2 Fučko 25′, 1:3 Fučko 40′, 1:4 Baksa 69′
– – –
DINAMO – ZELENGAJ 3:1
Porazom u Domašincu i raspletom ostalih utakmica Zelengaj vrlo vjerojatno napušta četvrtoligaško društvo. Dinamo je odradio još jednu utakmicu na Krznarov pogon koji je upisao hat-trick i tako došao do titule najboljeg strijelca lige s ukupno 36 postignutih pogodaka. Utješni pogodak za goste postigao je Horvat.
Strijelci: 1:0 Krznar 17′, 2:0 Krznar 62′, 2:1 Horvat 77′, 3:1 Krznar 90+2′
– – –
MLADOST KOMET – MEĐIMUREC 2:1
Utakmicu bez pritiska odigrali su Mladost Komet i Međimurec u Prelogu, a tri boda na kraju su pripala domaćinu. Međimurec je poveo u 34. min. pogotkom Vabeca, Mladostaši izjednačuju preko Balenta koji je u 49. min. precizan iz kaznenog udarca, a strijelac za pobjedu 2:1 bio je Golubić u 74. min.
Strijelci: 0:1 Vabec 34′, 1:1 Balent 49′ (11 m), 2:1 Golubić 74′
– – –
PUŠĆINE – SLOBODA 2:1
Preokret domaćih viđen je i u Pušćinama gdje je gostovala Sloboda, Vrbanec je u lokalnom derbiju u 13. min. doveo Slakovčane u vodstvo, izjednačio je Ro. Punčec u 34. min., a pogodak za pobjedu Pušćina postigao je Levanić u 84. min.
Strijelci: 0:1 Vrbanec 13′, 1:1 Ro. Punčec 34′, 2:1 Levanić 84′
– – –
Poredak: 1. Polet 66, 2. Bednja 65, 3. Nedelišće 65, 4. Međimurec 53, 5. Dinamo 51, 6. Mladost Komet 44, 7. Podravina 43, 8. Rudar 41, 9. Pušćine 37, 10. Nedeljanec 36, 11. Novi Marof 36, 12. Sloga 32, 13. Jalžabet 31, 14. Zelengaj 31, 15. Plitvica 25, 16. Sloboda 20
Lista strijelaca: 36 – Stjepan Krznar (Dinamo), 34 – Medved (Polet), 22 – Yokoyama (Međimurec), 19 – Kulji (Bednja), 17 – Panić (Nedelišće), Fučko (Sloga), 15 – J. Horvat (Plitvica) itd.