liganadlanu.com u službenoj suradnji sa

• Županijski nogometni savez Varaždin
  • Međimurski nogometni savez

Osvrt 27. kola – 4.NL Čk-VŽ

Mnogo uzbuđenja ponudilo nam je 27. kolo, u gostima su poraženi i Polet i Nedelišće, pa tri kola prije kraja imamo tri kluba u vrlo neizvjesnoj borbi za naslov prvaka. Osam najbolje plasiranih klubova i matematički je osiguralo nastup u idućoj sezoni, nadomak toga su još tri kluba, dok pet klubova još vodi bitku za opstanak, u najtežoj situaciji je posljednjeplasirana Sloboda.
ZELENGAJ – SLOGA 5:2
Sloga ni ove sezone neće biti u lagodnoj poziciji u zadnjima kolima, porazom u Kućanu Donjem kompromitirali su siguran ostanak u ligi. Zelengaj je Čakovčane načeo u 22. min. pogotkom H. Vrbanića, u nastavku je Fučko izjednačio u 49. min., no domaćin zatim dolazi do nedostižnih 4:1. Redom su zabijali Kušec, Junior Celso i E. Horvat, na 4:2 smanjuje Fučko svojim drugim pogotkom, a u 89. minuti Caio Vinicius postavlja konačnih 5:2.
Strijelci: 1:0 H. Vrbanić 22′, 1:1 Fučko 49′, 2:1 Kušec 69′, 3:1 Junior Celso 79′, 4:1 E. Horvat 85′, 4:2 Fučko 87′, 5:2 Caio Vinicius 89′
– – –
RUDAR – NOVI MAROF 1:1
U dvoboju klubova iz sredine tablice nije bilo pobjednika, poveo je Novi Marof na gostovanju u Murskom Središću pogotkom Sabolića već u 14. min., dok je Rudar do izjednačenja stigao iz kaznenog udarca kojeg je u 38. min. realizirao Risonjić za podjelu bodova nakon što u drugom poluvremenu više nije bilo pogodaka.
Strijelci: 0:1 Sabolić 14′, 1:1 Risonjić 38′ (11 m)
– – –
SLOBODA – NEDELJANEC 0:2
Slamku spasa nije iskoristila Sloboda na domaćem terenu protiv Nedeljanca koji je u Slakovcu u vodstvo stigao u 23. min. pogotkom Škvarića, a za potvrdu pobjede strijelac za goste bio je kapetan Rog u 87. min. S ovim porazom Sloboda se spustila na posljednje mjesto na tablici.
Strijelci: 0:1 Škvarić 23′, 0:2 Rog 87′
– – –
PODRAVINA – PUŠĆINE 6:3
Tek stotinjak gledatelja nazočilo je nogometnoj predstavi u Ludbregu u kojoj je postignuto čak devet pogodaka. Prvi pogodak postignut je tek u 33. min., a strijelac za Podravinu bio je Tuđan, isti igrač zabija i za 2:0, što je rezultat prvog poluvremena. Zatim Valjak povećava prednost domaćih, za goste Kocijan smanjuje u 53. min., dok Podravina uzvraća s nova tri pogotka, zabijali su Valjak, Međimorec i Sakač. Pušćine su do kraja smanjile na 6:3 golovima Re. Punčeca i Levanića.
Strijelci: 1:0 Tuđan 33′, 2:0 Tuđan 43′, 3:0 Valjak 47′, 3:1 Kocijan 53′, 4:1 Valjak 59′, 5:1 Međimorec 67′, 6:1  Sakač 72′, 6:2 Re. Punčec 83′, 6:3 Levanić 85′
– – –
MLADOST KOMET – JALŽABET 5:0
Uvjerljiva je na svom terenu bila i Mladost Komet koja je Jalžabet ispratila s pet pogodaka u mreži. Domaći su poveli u 24. min. kad se u strijelce upisao Vuk, a isti igrač postiže pogodak i za 2:0. Na početku drugog dijela D. Bukal je strijelac za 3:0, zatim Vuk u 66. min. upisuje hat-trick, dok za 5:0 zabija S. Radiković u 75. min.
Strijelci: 1:0 Vuk 24′, 2:0 Vuk 36′, 3:0 D. Bukal 51′, 4:0 Vuk 66′, 5:0 S. Radiković 75′
– – –
PLITVICA – DINAMO 2:1
Za iznenađenje kola pobrinula se Plitvica koja je u Gojancu osvojila tri boda protiv petoplasiranog Dinama i ovom pobjedom začelje prepustila Slobodi. Domaći su poveli u 33. min. kad je kazneni udarac realizirao Tomašić, a samo pet minuta kasnije J. Horvat je strijelac za 2:0. Gosti iz Domašinca oslabljeni neigranjem Krznara nisu se uspjeli vratiti, tek su u 60. min. poraz ublažili iz kaznenog udarca kojeg je izveo Igrec.
Strijelci: 1:0 Tomašić 33′ (11 m), 2:0 J. Horvat 38′, 2:1 Igrec 60′ (11 m)
– – –
BEDNJA – POLET 3:1
Rijetko se događa da Polet gubi bodove kad stigne u vodstvo, a to se dogodilo u Beletincu gdje je Bednja nakon preokreta slavila s rezultatom 3:1. Zanimljiv uvod u susret ponudio je domaćin izmjenama u sastavu netom prije početka, no Polet se nije dao smesti te je već u 7. min poveo pogotkom Ferlina. Nije se dugo čekalo ni na izjednačenje, Holi je u 15. min. poravnao rezultat. Preokret Beletinčanima donosi Puškadija u 54. min., a za potvrdu pobjede Kulji zabija u 84. min.
Strijelci: 0:1 Ferlin 7′, 1:1 Holi 15′, 2:1 Puškadija 54′, 3:1 Kulji 84′
– – –
MEĐIMUREC – NEDELIŠĆE 2:0
Poletov posrtaj nije iskoristilo Nedelišće koje je imalo jednako težak zadatak u lokalnom derbiju kod Međimurca. Utakmicu je pratilo čak 500 gledatelja, a domaćin je do zaslužene pobjede stigao na japanski pogon, u 36. min. Yokoyama je bio strijelac za 1:0, u drugom dijelu gosti propuštaju nekoliko šansi, a kazna stiže u 73. min. kad je Kai postigao pogodak za 2:0.
Strijelci: 1:0 Yokoyama 36′, 2:0 Kai 73′