liganadlanu.com u službenoj suradnji sa

• Županijski nogometni savez Varaždin
  • Međimurski nogometni savez

Osvrt 26. kola – 4.NL Čk-VŽ

Prošle srijede odigrane su dvije zaostale utakmice 18. kola, u Slakovcu je Sloboda nakon vodstva od 1:0 poražena od Podravine rezultatom 1:2, uz slabo suđenje glavnog suca Budena, dok je u Murskom Središću pobjedu slavio domaćin, sa 4:1 Rudar je ispratio Mladost Komet.
U 26. kolu vodeća trojka upisala je pobjede, postignuta su ukupno 34 pogotka (4,25 po utakmici), a gostima su u osam utakmica pripala tek dva boda.
POLET – JALŽABET 7:0
Kolo su u četvrtak otvorili Polet i Jalžabet, a u jednosmjernoj utakmici domaćin je ostvario uvjerljivu pobjedu. Već na poluvremenu bilo je visokih 5:0 za Polet, po dva pogotka naizmjence su postigli Čurin i Medved, a Ferlin je u zadnjoj minuti prvog dijela dodao još jednog. Isti je igrač bio strijelac na početku i na kraju drugog poluvremena za njegov hat-trick i ukupnih 7:0.
Strijelci: 1:0 Čurin 20′, 2:0 Medved 25′, 3:0 Čurin 33′, 4:0 Medved 43′ (11 m), 5:0 Ferlin 45′, 6:0 Ferlin 47′, 7:0 Ferlin 89′
– – –
NEDELIŠĆE – PODRAVINA 2:1
Nedelišće i dalje drži priključak s Poletom, no u ovom kolu imali su nešto teži zadatak od svog konkurenta. Iako Podravina nije izgledala loše Nedelišće je kontroliralo utakmicu prkatički od početka do kraja, domaćin je poveo u 30. min. preko Pompera, zatim je Slunjski u 62. min. povisio iz slobodnog udarca, dok gosti smanjuju na kraju pogotkom Tuđana.
Strijelci: 1:0 Pomper 30′, 2:0 Slunjski 62′, 2:1 Tuđan 90+1′
– – –
SLOGA – RUDAR 3:0
Sigurnu pobjedu upisala je Sloga na svojem terenu protiv Rudara te se udaljila od zone ispadanja. Čakovčane je u vodstvo doveo Koprivec u 35. min. i s minimalnih 1:0 završen je prvi dio susreta. Domaćin je u nastavku pobjedu potvrdio s još dva pogotka, Caban je bio strijelac u 52. min., a Baksa u 83. min. za ugodnih 3:0.
Strijelci: 1:0 Koprivec 35′, 2:0 Caban 52′, 3:0 Baksa 83′
– – –
PUŠĆINE – MLADOST KOMET 2:1
Burno je bilo u Pušćinama gdje je gostovala Mladost Komet, domaćin u 25. min. nije iskoristio kazneni udarac, a Preložani pogotkom Hladnika dolaze u vodstvo u 31. min. U nastavku je uslijedio preokret, za izjednačenje je zabio Ro. Punčec u 68. min., a iskre su frcale u 84. min. kad igrač Mladosti Sraka udara u prsa domaćeg igrača, pa igrač Pušćina Papec njega udara u glavu, obojica su isključena iz igre. Također, predstavnik gostiju I. Radiković odstranjen je s klupe zbog vrijeđanja suca i delegata. Pušćine dolaze do pobjede pogotkom Levanića u 86. min.
Strijelci: 0:1 Hladnik 31′, 1:1 Ro. Punčec 68′, 2:1 Levanić 86′
– – –
DINAMO – MEĐIMUREC 2:2
Još jedan međimurski dvoboj odigran je u Domašincu, Dinamo je ugostio momčad Međimurca, a klubovi bili raspucani samo u prvom poluvremenu. Domaći su poveli već u 5. min. kad je Krznar realizirao kazneni udarac, izjednačio je Yokoyama u 19. min. Drugim pogotkom Krznar Dinamu vraća vodstvo u 32. min., a poravnao je Ignjić u 43. min. za 2:2.
Strijelci: 1:0 Krznar 5′ (11 m), 1:1 Yokoyama 19′, 2:1 Krznar 32′, 2:2 Ignjić 43′
– – –
NEDELJANEC – PLITVICA 0:0
Susjedni derbi Nedeljanca i Plitvice završen je bez pogodaka, a više razloga za zadovoljstvo imaju gosti iz Gojanca kojima je svaki bod bitan u borbi za opstanak, no zasad nije izgledno da ćemo ih u ovoj ligi gledati i iduće sezone jer im raspored u naredna tri kola (od ukupno četiri do kraja) nimalo ne ide na ruku.
Strijelci: nema
– – –
NOVI MAROF – SLOBODA 3:1
Sloboda nije uspjela prirediti iznenađenje u Novom Marofu, a kao i protiv Podravine opet su upisali poraz nakon što su poveli. Vagjunec je u 22. min. doveo Slakovčane u vodstvo koje su držali do 55. min. kad je domaćin u razmaku od deset minuta postigao tri pogotka za pobjedu 3:1, redom su zabijali Sakač, Sabolić i Beloša.
Strijelci: 0:1 Vagjunec 22′, 1:1 Sakač 55′, 2:1 Sabolić 61′, 3:1 Beloša 65′
– – –
BEDNJA – ZELENGAJ 10:0
Izrazito uvjerljiva bila je Bednja u Beletincu protiv Zelengaja i postala vlasnikom najveće pobjede u ovoj sezoni. Čak deset puta tresli su protivničku mrežu, a uz to njihov najbolji strijelac Kulji nije postigao nijednog. Hat-trick je ostvario Puškadija, po dva pogotka postigli su Dvorski, Klopotan i Brlek, te jednog Ivančić. Domaći će dugo pamtiti ovu pobjedu, a gosti željeti što prije zaboraviti ovih 90 minuta.
Strijelci: 1:0 Dvorski 22′, 2:0 Ivančić 34′, 3:0 Klopotan 45′, 4:0 Klopotan 52′, 5:0 Puškadija 65′, 6:0 Dvorski 68′, 7:0 Puškadija 70′, 8:0 Brlek 80′, 9:0 Brlek 83′, 10:0 Puškadija 88′