liganadlanu.com u službenoj suradnji sa

• Županijski nogometni savez Varaždin
  • Međimurski nogometni savez

Osvrt 23. kola – 4.NL Čk-VŽ

Mnogo uzbuđenja vidjeli smo u 23. kolu koje je odigrano na Praznik rada, domaći i gosti podijelili su si po četiri pobjede, a postignuto je 30 pogodaka (3,75 po utakmici). Poraze u gostima su zabilježili i Polet i Nedelišće, a to je najbolje iskoristila Bednja koja se s nova tri boda uključila u borbu za naslov prvaka.

RUDAR – POLET 2:0

Polet nakon slavlja protiv Nedelišća nije uspio nastaviti dobru formu, bez Barata to nije ista momčad te su u susjedskom derbiju poraženi u Murskom Središću. Čak 700 gledatelja pratilo je ovaj dvoboj koji je na kraju pripao Rudaru kojem je pobjedu donio Risonjić s dva pogotka u 16. i 48. min.

Strijelci: 1:0 Risonjić 16′, 2:0 Risonjić 48′

– – –

SLOBODA – ZELENGAJ 1:2

Jednu od vrlo važnih utakmica u borbi za opstanak izgubila je Sloboda na domaćem terenu te se sada nalaze u teškoj situaciji. Zelengaj je već u 13. min. ostao s igračem manje nakon isključenja I. Vrbanića, no Slakovčani to nisu iskoristili. Gosti su poveli u 68. min. preko E. Horvata, isti igrač tri minute kasnije zabija i za 2:0, a poraz Slobode ublažio je Hergotić odmah u 72. min.

Strijelci: 0:1 E. Horvat 68′, 0:2 E. Horvat 71′, 1:2 Hergotić 72′

– – –

PLITVICA – BEDNJA 0:2

U šarenom sastavu započela je Bednja utakmicu u Gojancu gdje je domaćin dugo držao njima zadovoljavajućih 0:0. Stvari su se promijenile kad su glavni igrači Beletinčana ušli u igru, te je Plitvica poražena s dva pogotka Kuljija u 54. i 72. min. Domaćin nije iskoristio kazneni udarac u 87. min.

Strijelci: 0:1 Kulji 54′, 0:2 Kulji 72′

– – –

MEĐIMUREC – SLOGA 4:1

Sigurnu pobjedu kod kuće je upisao Međimurec, u vodstvo ih je doveo Kai u 19. min., no za Slogu je izjednačio Zoka u 31. min. Ipak, domaći vraćaju prednost već u 38. min. pogotkom Yokoyame. U drugom poluvremenu Međimurec golovima Kaia u 63. i Hrusteka u 87. min. potvrđuje pobjedu.

Strijelci: 1:0 Kai 19′, 1:1 Zoka 31′, 2:1 Yokoyama 38′, 3:1 Kai 63′, 4:1 Hrustek 87′

– – –

PODRAVINA – NOVI MAROF 5:1

Vrlo promjenljivo igra Podravina u proljetnom dijelu, a protiv Novog Marofa opet su pokazali da imaju momčad za veće domete. Nije slutilo da će gosti teško nastradati, prvi dio završio je 1:0 pogotkom Sakača u 24. min. A u nastavku Ludbrežani dolaze do visokih 4:0 golovima Kučka, Sakača i N. Međimorca. Sabolić u 78. min. smanjuje zaostatak, ali I. Međimorec zatim zabija za 5:1.

Strijelci: 1:0 Sakač 24′, 2:0 Kučko 47′, 3:0 Sakač 65′, 4:0 N. Međimorec 75′, 4:1 Sabolić 78′, 5:1 I. Međimorec 87′

– – –

MLADOST KOMET – NEDELJANEC 0:4

Težak i neočekivan poraz upisala je Mladost Komet u Prelogu protiv Nedeljanca koji je upisao važna tri boda s po dva pogotka u svakom poluvremenu. Matučec je u 13. min. bio strijelac za vodstvo gostiju, dok je na 0:2 povisio Rog u zadnjim minutama prvog dijela. Škvarić u 54. i Buden u 77. min. u nastavku su potvrdili pobjedu Nedeljanca.

Strijelci: 0:1 Matučec 13′, 0:2 Rog 41′, 0:3 Škvarić 54′, 0:4 Buden 77′

– – –

JALŽABET – DINAMO 0:2

Znatno oslabljen Dinamo gostovao je u Jalžabetu i pobjedom uspio učvrstiti mjesto među pet najboljih klubova na tablici. Po jedan pogodak u svakom poluvremenu postigao je Dodlek i Domašinčanima donio nova tri boda.

Strijelci: 0:1 Dodlek 22′, 0:2 Dodlek 82′

– – –

PUŠĆINE – NEDELIŠĆE 6:0

Nedelišće se nije oporavilo od debakla protiv Poleta već je nastavilo u istom tonu, a bez polovice prvotimaca stigli su u Pušćine gdje je domaćin ‘namirisao krv’ i slavio uvjerljivu i zasluženu pobjedu nad susjedskim rivalima. Dva pogotka postigao je Ro. Punčec, a po jednog Pintarić, Kocijan, Re. Punčec i Papec za 6:0. Gosti su od 60. min. igrali bez isključenog Vibovca.

Strijelci: 1:0 Ro. Punčec 33′, 2:0 Pintarić 38′, 3:0 Ro. Punčec 39′, 4:0 Kocijan 71′, 5:0 Re. Punčec 87′, 6:0 Papec 90′