liganadlanu.com u službenoj suradnji sa

• Županijski nogometni savez Varaždin
  • Međimurski nogometni savez

Osvrt 24. kola – 4.NL Čk-VŽ

Kako se prvenstvo bliži kraju tako se stanje na tablici raščišćava, a i nakon 24. kola strijelci drže visoku razinu efikasnosti s 36 pogodaka (4,5 po utakmici). I ovo kolo bilo je pretežno domaćinsko, gosti su uspjeli osvojiti tek četiri boda. Na vrhu su se Polet, Nedelišće i Bednja dodatno odvojili od ostatka, a na začelju su Sloboda i Plitvica sve bliže ispadanju.
POLET – PUŠĆINE 6:1

Polet na domaćem terenu nije imao problema protiv Pušćina koje je već od 3. min. bilo u zaostatku kad je Čurin bio strijelac za 1:0. 20-ak minuta kasnije Barat povećava vodstvo domaćih, a Kocijan u 26. min. smanjuje na 2:1, no do kraja poluvremena Polet stiže na +3 golovima Čurina i Ferlina. U drugom poluvremenu Čurin upisuje i hat-trick, a Ferlin u 71. min. svojim drugim pogotkom zabija za visokih 6:1.

Strijelci: 1:0 Čurin 3′, 2:0 Barat 22′, 2:1 Kocijan 26′, 3:1 Čurin 33′, 4:1 Ferlin 40′, 5:1 Čurin 61′, 6:1 Ferlin 71′

– – –

NEDELIŠĆE – JALŽABET 6:1

Identičnim rezultatom Nedelišće je nakon dva neugodna poraza svladalo Jalžabet te i dalje zaostaje samo bod za Poletom. Pobjednik je bio riješen vrlo rano, domaćin je nakon samo 15 minuta igre imao vodstvo 3:0 golovima Pintarića, Pompera i Panića. U drugom dijelu Panić postiže drugi pogodak, Martinović u 65. min. zabija za 5:0, zatim gosti smanjuju pogotkom Hanca, a 6:1 postavlja Brlenić u 86. min. iz kaznenog udarca.

Strijelci: 1:0 Pintarić 5′, 2:0 Pomper 9′, 3:0 Panić 14′, 4:0 Panić 48′, 5:0 Martinović 65′, 5:1 Hanc 80′, 6:1 Brlenić 86′ (11 m)

– – –

NEDELJANEC – PODRAVINA 1:0

Domaćom pobjedom nad Podravinom daleko od borbe za opstanak pobjegao je Nedeljanec i sada vjerojatno mirno mogu privesti sezonu kraju. Pobjedonosni pogodak postigao je Kišić već u 7. min. jer se kasnije rezultat više nije mijenjao, iako su gosti imali terensku inicijativu, no Nedeljanec je uspješno odolijevao pritisku i upisao tri boda.

Strijelci: 1:0 Kišić 7′

– – –

BEDNJA – SLOBODA 4:0

Bednja više ne pušta Polet i Nedelišće da se opet odvoje, u ovom kolu opravdali su status favorita na domaćem terenu u Beletincu i sa 4:0 svladali Slobodu koja je sada u velikom problemu. Sabolić i Marić su bili strijelci u 7. i 16. min. za 2:0, a u drugom poluvremenu Kulji i Puškadija u 70. i 78. min. za uvjerljivu pobjedu s četiri pogotka razlike.

Strijelci: 1:0 Sabolić 7′, 2:0 Marić 16′, 3:0 Kulji 70′, 4:0 Puškadija 78′

– – –

ZELENGAJ – RUDAR 3:0

Rudar se u oslabljenom sastavu loše proveo na gostovanju kod Zelengaja koji je ostvario iznenađujuće visoku pobjedu 3:0. Domaće je u vodstvo doveo Kušec u 24. min. i s minimalnom prednošću Zelengaja završava prvo poluvrijeme. U nastavku E. Horvat i Caio Vinicius još postižu po jedan pogodak za Zelengaj te su se gosti kući vratili bez bodova.

Strijelci: 1:0 Kušec 24′, 2:0 E. Horvat 68′, 3:0 Caio Vinicius 75′

– – –

SLOGA – PLITVICA 4:1

Sigurnu pobjedu upisala je i Sloga u Čakovcu, no tek nakon preokreta, Plitvica je u 10. min. povela pogotkom Tomašića, a već do kraja prvog poluvremena bilo je 2:1. Za vodstvo Čakovčana u strijelce su se upisali Baksa i Antonović. U 55. min. Baksa drugim pogotkom dovodi Slogu u lagodnu poziciju, a pobjedu 4:1 potvrdio je Fučko u 75. min.

Strijelci: 0:1 Tomašić 10′, 1:1 Baksa 22′, 2:1 Antonović 29′, 3:1 Baksa 55′, 4:1 Fučko 75′

– – –

DINAMO – MLADOST KOMET 1:2

Mladost Komet je uoči uzvrata polufinala županijskog kupa odradila teško gostovanje u Domašincu u lokalnom derbiju protiv Dinama. Preložani su na poluvremenu imali vodstvo 0:1 pogotkom Golubića iz 12. min. Prednost je povećao Pintarić u 58. min., a poraz domaćih ublažio je Krznar u 75. min.

Strijelci: 0:1 Golubić 12′, 0:2 Pintarić 58′, 1:2 Krznar 75′

– – –

NOVI MAROF – MEĐIMUREC 3:3

Praktički dobivenu utakmicu ispustili su igrači Međimurca u Novom Marofu, nakon prvog dijela imali su prednost od 3:0 golovima postignutim u završnici, a strijelci su redom bili Hrustek i japanski dvojac Yokoyama i Kai. Domaći su u 53. min. preko Šafarića smanjili, da bi M. Sakač u razmaku od nekoliko minuta s dva pogotka izjednačio rezultat na 3:3 u 77. min.

Strijelci: 0:1 Hrustek 37′, 0:2 Yokoyama 38′, 0:3 Kai 40′, 1:3 Šafarić 53′, 2:3 M. Sakač 72′, 3:3 M. Sakač 77′