liganadlanu.com u službenoj suradnji sa

• Županijski nogometni savez Varaždin
  • Međimurski nogometni savez

Osvrt 20. kola – 4. liga ČK-VŽ

Deset kola prije kraja četvrte sezone na vrhu se nalazi dvostruki prvak lige Nedelišće s 44 boda, a sa samo dva manje slijedi ga branitelj naslova prvaka Polet. Bednja je učvrstila 3. mjesto i ne može ga izgubiti nakon jednog kiksa, Podravina tone sve dublje, već su na 7. mjestu, a na dnu se Sloboda (s dvije utakmice manje) bodovno izjednačila s Plitvicom i dala razloga za optimizam svojim navijačima.

POLET – DINAMO 2:2

Dinamo je bez svog najboljeg strijelca umalo skinuo skalp Poletu koji je u dva navrata stizao prednost gostujuće momčadi. Domašinčani su poveli u 28. min. golom Petaka iz kaznenog udarca, a dvije minute prije kraja prvog dijela Medved je izjednačio rezultat. I u nastavku su isti igrači zabijali, Petak u 51. min. vraća vodstvo gostima, dok Medved u 74. min. postavlja konačnih 2:2 s kojim više razloga za zadovoljstvo ima Dinamo nakon lošijeg ulaska u proljetni dio.

Strijelci: 0:1 Petak 28′ (11 m), 1:1 Medved 43′, 1:2 Petak 51′, 2:2 Medved 74′

– – –

ZELENGAJ – PODRAVINA 2:1

Podravina je na gostovanju u Kućanu Donjem upisala čak četvrti poraz ovog proljeća, dok su kroz cijelu jesen upisali samo tri. A ovog puta pobijedili su sami sebe, dobro je krenulo po Ludbrežane, Valjak je u 21. min. bio strijelac za vodstvo koje su držali sve do završnice susreta. Zelengaj je izjednačio u 71. min. pogotkom Gudasića, a zatim autogolom igrača Podravine Vađuneca u 83. min. stigao do pobjede i važna tri boda u borbi za opstanak.

Strijelci: 0:1 Valjak 21′, 1:1 Gudasić 71′, 2:1 Vađunec 83′ (ag)

– – –

RUDAR – MEĐIMUREC 1:1

Međimurec održava dobru formu te su i iz Murskog Središća uspjeli vratiti neporaženi. Goste je u vodstvo doveo kapetan Treska u 31. min., a Rudar je do boda stigao u 83. min. kad je u gužvi pred vratima Međimurca pogodak postigao Goričanec.

Strijelci: 0:1 Treska 31′, 1:1 Goričanec 83′

– – –

SLOBODA – PLITVICA 2:1

Najviše razloga za zadovoljstvo u ovom kolu imala je Sloboda koja je u na domaćem terenu u Slakovcu svladala izravnog konkurenta na dnu poretka, Plitvicu iz Gojanca. Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a u nastavku gosti prvi dolaze u vodstvo golom J. Horvata 52. min., a domaćin uspijeva preokrenuti rezultat s dva pogotka Begovića u 65. i 77. min.

Strijelci: 0:1 J. Horvat 52′, 1:1 Begović 65′, 2:1 Begović 77′

– – –

SLOGA – JALŽABET 1:1

U zanimljivom dvoboju Sloge i Jalžabeta gosti s pravom mogu žaliti za pobjedom koju im je uskratila isključivo vlastita nepreciznost, teško je i pobrojati sve lopte koje su otišle pokraj okvira gola. Čakovčani su poveli u 25. min. pogotkom Obadića, dok su gosti pogodak vrijedan osvajanja jednog boda postigli u 71. min. kad se samo tri minute nakon ulaska u igru u strijelce upisao Petrovečki.

Strijelci: 1:0 Obadić 25′, 1:1 Petrovečki 71′

– – –

NEDELJANEC – NEDELIŠĆE 1:2

I Nedelišćani su poput Međimurca neporaženi u proljetnom dijelu, a u ovom kolu su na gostovanju u Nedeljancu ostvarili još jednu minimalnu pobjedu. Goste je u vodstvo doveo Pomper već u 10. min. i 0:1 bio je rezultat prvog poluvremena. U nastavku Kišić zabija za 1:1 u 57. min., dok Nedelišću pobjedu vrijednu povratka na 1. mjesto donosi Vizinger pogotkom u 66. min. susreta.

Strijelci: 0:1 Pomper 10′, 1:1 Kišić 57′, 1:2 Vizinger 66′

– – –

NOVI MAROF – PUŠĆINE 4:0

Odličan ulazak Pušćina u proljeće stao je u Novom Marofu gdje je istoimeni domaćin bio uvjerljiv protiv gostiju. Na poluvremenu je bilo minimalnih 1:0 uz pogodak T. Harmicara iz 15. min., a domaćin u drugom dijelu dodaje još tri pogotka. Spajić je bio strijelac u 68. min. i iz kaznenog udarca u 73. min. za visokih 3:0, a četvrti pogodak djelo je Bešteka u zadnjim trenucima utakmice.

Strijelci: 1:0 T. Harmicar 15′, 2:0 Spajić 68′, 3:0 Spajić 73′ (11 m), 4:0 Beštek 89′

– – –

BEDNJA – MLADOST KOMET 2:1

Teško gostovanje odradila je preloška Mladost Komet koja je u desetkovanom sastavu zaigrala u Beletincu protiv Bednje. Domaćin je nakon prvog poluvremena imao prednost 2:0, a pogotke su postigli Marić već u 2. min. utakmice te Klopotan u 35. min. Poraz Mladostaša ublažio je D. Bukal pogotkom u 64. min, a Bednja je s pobjedom osigurala 3. mjesto na barem dva tjedna.

Strijelci: 1:0 Marić 2′, 2:0 Klopotan 35′, 2:1 D. Bukal 64′