liganadlanu.com u službenoj suradnji sa

• Županijski nogometni savez Varaždin
  • Međimurski nogometni savez

Osvrt 19. kola – 4.NL Čk-VŽ

Utakmice 19. kola završile su manje-više očekivanim ishodom, a jedino iznenađenje priredio je Nedeljanec slavljem u Domašincu. Samim time i stanje na tablici nije se mnogo mijenjalo, Polet i Nedelišće uspjeli su se na vrhu odvojiti od pratitelja i kao što se pretpostavljalo ostaju jedini ozbiljni kandidati za naslov prvaka. A strijelci su napokon bili raspoloženi, postignuto je ukupno 27 golova (3,4 po utakmici)! Uz to, kolo je prošlo bez ijednog isključenja.

PLITVICA – POLET 1:3

Prvoplasirani Polet išao je u goste Plitvici koja je ovog proljeća već uzimala bodove Podravini i Međimurcu, ali protiv lidera nisu izdržali. Bilo je 0:0 u Gojancu nakon prvih 45 minuta, ali domaći igrači ostaju bez snage i u nastavku nisu mogli parirati gostima. Plitvicu je načeo Mlinarić u 48. min., deset minuta kasnije Medved povećava vodstvo Poleta, a zatim Goričanec postavlja velikih tri pogotka prednosti. Poraz domaćih ublažio je Buhin u 83. min. za konačnih 1:3.

Strijelci: 0:1 Mlinarić 48′, 0:2 Medved 58′, 0:3 Goričanec 68′, 1:3 Buhin 83′

– – –
PODRAVINA – RUDAR 3:1

Četiri pogotka vidjeli su i prisutni gledatelji u Ludbregu gdje je Podravina bila domaćin Rudaru. Ludbreška momčad stigla je u vodstvo u 18. min. kad je Fajt iz slobodnog udarca postigao lijep pogodak.Gosti iz Murskog Središća izjednačili su preko Čalope u 56. min., no Podravina je terensku inicijativu do kraja susreta okrunila s dva pogotka iskusnog Valjka i osvojila tri boda.

Strijelci: 1:0 Fajt 18′, 1:1 Čalopa 56′, 2:1 Valjak 76′, 3:1 Valjak 87′

– – –
MLADOST KOMET – ZELENGAJ 1:0

Teškom mukom Mladost Komet svladala je na svom terenu momčad Zelengaja kojoj je u borbi za opstanak svaki bod vrlo bitan. Pobjedonosni pogodak Preložani su postigli u 70. min. kad je kazneni udarac realizirao kapetan Balent. I dok je susret bio siromašan golovima glavni sudac pokazao je čak osam žutih kartona.

Strijelac: 1:0 Balent 70′ (11 m)

– – –
NEDELIŠĆE – NOVI MAROF 2:1

I Nedelišće se dobro pomučilo kako bi stiglo do pobjede u ravnopravnoj utakmici protiv Novog Marofa. Gosti su poveli u 35. min. pogotkom M. Sakača, a prednost su uspjeli zadržati samo do početka drugog poluvremena. Nedelišće je golom Međumurca izjednačilo u 47. min. a strijelac za pobjedu 2:1 bio je Brlenić u 79. min. iz kaznenog udarca.

Strijelci: 0:1 M. Sakač 35′, 1:1 Međumurac 47′, 2:1 Brlenić 79′ (11 m)

– – –

MEĐIMUREC – SLOBODA 3:0

Susjedski derbi klubova sa zajedničkom školom nogometa završio je uvjerljivom pobjedom bolje i kvalitetnije domaće momčadi. Nakon prvog dijela Međimurec je imao minimalnu prednost 1:0 zahvaljujući pogotku Yokoyame u 43. min. Sloboda je u nastavku susreta primila još dva pogotka i ostala na posljednjem mjestu, za 3:0 u strijelce su se još upisali Hrustek i Kai.

Strijelci: 1:0 Yokoyama 43′, 2:0 Hrustek 68′, 3:0 Kai 83′

– – –

JALŽABET – BEDNJA 0:4

Do visoke i uvjerljive pobjede stigla je i Bednja na gostovanju u Jalžabetu s po dva postignuta pogotka u svakom poluvremenu. Momčad iz Beletinca povela je u 21. min. golom Puškadije, dok u 42. min. za 0:2 zabija Kulji. Za treći pogodak u mreži domaćih zaslužan je Daševci u 58. min., a konačnih 0:4 postavio je u 84. min. Kulji svojim drugim pogotkom na utakmici.

Strijelci: 0:1 Puškadija 21′, 0:2 Kulji 42′, 0:3 Daševci 58′, 0:4 Kulji 84′

– – –

PUŠĆINE – SLOGA 4:3

Prava golijada viđena je u Pušćinama gdje je u najefikasnijoj utakmici 19. kola slavio domaćin, iako su gosti nadoknadili čak tri pogotka zaostatka. Sloga je već nakon 20 minuta igre gubila 2:0, iz kaznenog udarca zabio je Bosilj u 17. min., a ubrzo i Celinger. U 57. min. za visokih 3:0 strijelac je Ro. Punčec, a u narednih pola sata Čakovčani su izjednačili golovima trojice iskusnih – Bakse, Fučka i Obadića. Ipak, u trileru za pobjedu Pušćina 4:3 pred kraj zabija Re. Punčec.

Strijelci: 1:0 Bosilj 17′ (11 m), 2:0 Celinger, 3:0 Ro. Punčec 57′, 3:1 Baksa 60′, 3:2 Fučko 66′, 3:3 Obadić 85′, 4:3 Re. Punčec 88′

– – –

DINAMO – NEDELJANEC 0:1

Iznenađenje kola priredio je Nedeljanec koji je gostovao u Domašincu kod Dinama i nanio im prvi domaći poraz ove sezone. Pogodak koji je odlučio pobjednika postigao je Škvarić u 67. min. Zanimljivo, Nedeljančanima je ovo tek druga pobjeda ostvarena u gostima. Pred Dinamom je sada velika borba za 3. mjesto s Međimurcem, Bednjom i Mladosti Komet.

Strijelac: 0:1 Škvarić 67′