liganadlanu.com u službenoj suradnji sa

• Županijski nogometni savez Varaždin
  • Međimurski nogometni savez

Osvrt 14. kola – 4.NL ČK-VŽ

Iznimno učinkovito bilo je 14. kolo Četvrte NL Čakovec-Varaždin, na osam utakmica postignuta su čak 44 pogotka, a što u prosjeku iznosi gotovo nevjerojatnih 5,5 po utakmici. Pobjednici su bili predvidljivi u dvije-tri utakmice, dok su u ostalima protivnici bili otprilike jednake kvalitete te su i ishodi bili raznoliki. Četiri domaće pobjede, tri gostujuće pobjede i jedan susret bez pobjednika. Bednja je izjednačila najveću pobjedu lige koju je sama postavila prije dvije sezone.
POLET – NEDELIŠĆE 4:1
Pred velikim brojem gledatelja u derbiju kola sastali su se Polet i Nedelišće, oba kluba dvostruki prvaci lige. U ravnopravnom prvom poluvremenu domaćin je poveo u 11. min. pogotkom Medveda, dok je za goste iz Nedelišća izjednačio L. Mesarić u 24. min. Rezultat 1:1 stajao je do završnice utakmice, za goste je koban bio kazneni udarac kojeg je u 73. min. realizirao Medved, nakon toga su se predali. Ferlin i po treći put Medved bili su zatim još strijelci za visokih 4:1.
Strijelci: 1:0 Medved 11′, 1:1 L. Mesarić 24′, 2:1 Medved (11 m) 73′, 3:1 Ferlin 75′, 4:1 Medved 82′
– – –
VARTEKS – JALŽABET 5:2
Varteks je bio na putu prema prvom porazu, ali iznenađenje se ipak nije dogodilo. Jalžabet je šokirao Varaždince golovima Janušića i Bručića za 0:2, no domaći se vraćaju već do kraja prvog dijela. Šoštarić smanjuje zaostatak u 37. min. s 11 metara, a Karić u 42. min. zabija za izjednačenje. U nastavku Varteks dolazi do potpunog preokreta, no tek u zadnjim minutama. Šenkiš je bio strijelac za 3:2, a naj-strijelac lige Šoštarić je dodao još dva i upisao hat-trick za 5:2.
Strijelci: 0:1 Janušić 20′, 0:2 Bručić 34′, 1:2 Šoštarić (11 m) 37′, 2:2 Karić 42′, 3:2 Šenkiš 85′, 4:2 Šoštarić 88′, 5:2 Šoštarić 90′
– – –
OMLADINAC – BEDNJA 0:10
Teško je objašnjivo što se u ovom kolu dogodilo s Omladincem koji je s oslabljenim sastavom sudjelovao u golijadi gostiju iz Beletinca. Već na poluvremenu Bednja je imala prednost 0:4, a do kraja je to povećala na ogromnih 0:10. Tri pogotka postigao je A. Ivančić, po dva puta su se u strijelce upisali Blažeković, Kulji i Holi, te jednom Mat. Lučić. Do ovog kola Omladinac je u 13 utakmica primio 26 golova i nerijetko na nesretan način gubio bodove.
Strijelci: 0:1 Blažeković 13′, 0:2 A. Ivančić 19′, 0:3 Kulji 32′, 0:4 Blažeković 37′, 0:5 A. Ivančić 52′, 0:6 Holi 55′, 0:7 A. Ivančić 63′, 0:8 Kulji 68′, 0:9 Holi 82′, 0:10 Mat. Lučić 85′
– – –
MLADOST KOMET – NEDELJANEC 3:4
Navijači Mladosti Komet zasigurno su protiv Nedeljanca očekivali puno više od onog što je njihova momčad ostvarila. Preložani su nakon prvog poluvremena bili u debelom zaostatku od tri pogotka, za uvjerljivo vodstvo gostiju zabijali su Đunđek, Puclin i Glavaš. U drugom dijelu u roku od desetak minuta Mladostaši uspijevaju poravnati rezultat s dva pogotka Golubića i jednim S. Radikovića, no za pobjedu Nedeljančana 3:4 pobrinuo se Đunđek pogotkom u 76. min.
Strijelci: 0:1 Đunđek 27′, 0:2 Puclin 36′, 0:3 Glavaš 43′, 1:3 Golubić 46′, 2:3 S. Radiković 49′, 3:3 Golubić 57′, 3:4 Đunđek 76′
– – –
PODRAVINA – DINAMO 3:2
Nakon dva uzastopna domaća poraza Podravina je uspjela upisati pobjedu na svom terenu, nakon preokreta svladali su Dinamo. Gosti su poveli već u 5. min. iz kaznenog udarca kojeg je iskoristio Petak, a ludbreška momčad na odmor odlazi s prednošću 2:1 nakon što je Vagjunec bio strijelac za izjednačenje i vodstvo. Valjak je u 52. min. precizan s 11 metara za 3:1, a poraz Domašinčana ublažio je Jarić u 81. min.
Strijelci: 0:1 Petak (11 m) 5′, 1:1 Vagjunec 29′, 2:1 Vagjunec 35′, 3:1 Valjak (11 m) 52′, 3:2 Jarić 81′
– – –
PUŠĆINE – RUDAR 1:1
Malo je nedostajalo da momčad Rudara s punim plijenom napusti Pušćine, u utakmici s najmanje pogodaka u ovom kolu klubovi su podijelili bodove. U zadnjim trenucima prvog poluvremena Skoliber dovodi goste u vodstvo koje je potrajalo do same završnice susreta. Pogodak za izjednačenje i konačnih 1:1 postigao je Kocijan u 84. min.
Strijelci: 0:1 Skoliber 44′, 1:1 Kocijan 84′
– – –
DUBRAVKA-ZAGORAC – SLOGA 2:1
Čakovečka Sloga nije uspjela doći do bodova na gostovanju u Turčinu gdje je domaćin u prvih 45 minuta zakoračio prema pobjedi. Dubravka-Zagorac povela je u 18. min. pogotkom I. Conjara, dok je prije kraja poluvremena za 2:0 zabio Horvatić. Utješni pogodak za goste postigao je Antonović u 68. min.
Strijelci: 1:0 I. Conjar 18′, 2:0 Horvatić 45′, 2:1 Antonović 68′
– – –
NOVI MAROF – MEĐIMUREC 1:4
Međimurec je u Novom Marofu bio prejak za istoimenog domaćina i bez većih problema ostvario očekivanu pobjedu. Copić je u prvom dijelu bio dvostruki strijelac za 0:2, a u nastavku je Hrustek u 54. min. postigao pogodak za mirniji nastavak. Na 1:3 smanjio je Sabolić, dok je konačnih 1:4 postavio Šobak na kraju susreta.
Strijelci: 0:1 Copić 23′, 0:2 Copić 33′, 0:3 Hrustek 54′, 1:3 Sabolić 62′, 1:4 Šobak 90′
– – –
15. kolo: RUDAR – PODRAVINA, NEDELIŠĆE – NOVI MAROF (subota, 24. studenog, 13:30 sati), SLOGA – POLET (nedjelja, 25. studenog, 10:00 sati), BEDNJA – PUŠĆINE, NEDELJANEC – OMLADINAC, JALŽABET – MLADOST KOMET, MEĐIMUREC – VARTEKS, DUBRAVKA-ZAGORAC – DINAMO (nedjelja, 25. studenog, 13:30 sati)