• Županijski nogometni savez Varaždin
  • Međimurski nogometni savez

Osvrt 13. kola – 4.NL ČK-VŽ

13. kolo
U utakmicama 13. kola Četvrte NL Čakovec-Varaždin bilo je pet izraženih favorita i tu nije bilo iznenađenja, svi su ostvarili pobjede, a u preostale tri utakmice gdje se očekivala neizvjesnost tek je jedna završila bez pobjednika. Nogometaši su bili efikasni u ovom kolu, postignuta su 34 pogotka, odnosno 4,25 po utakmici, a tome su najviše doprinijela četiri susreta na kojima je postignuto pet ili više golova.
RUDAR – OMLADINAC 1:0
Jedina subotnja utakmica odigrana je u Murskom Središću gdje je domaćin upisao minimalnu pobjedu protiv posljednjeplasiranog sastava lige. Bivši igrač Omladinca Skoliber je ranim pogotkom, već u 6. min. doveo momčad Rudara u vodstvo, nakon toga domaći imaju više od igre, ali bez konkretizacije. Omladincu je pripao drugi dio susreta, no rezultat je ostao nepromijenjen.
Strijelci: 1:0 Skoliber 6′
– – –
SLOGA – DINAMO 0:3
U Čakovcu je gostovao Dinamo i ostvario rutinsku pobjedu. Sloga se našla u zaostatku u 25. min. autogolom Zoke, dok su gosti zabijali u drugom poluvremenu i samo potvrdili pobjedu. U nastavku je Petak bio strijelac u 49. min., te Horvat u posljednjim minutama za konačnih 0:3.
Strijelci: 0:1 Zoka (ag) 25′, 0:2 Petak 49′, 0:3 Horvat 86′
– – –
MEĐIMUREC – POLET 0:5
Iako se dobro držao u prvom poluvremenu, Međimurec je bio lak plijen za momčad Poleta. Nakon nekoliko propuštenih prilika na obje strane gosti su poveli u 44. min. pogotkom K. Karlovčeca. Pobjednik je bio riješen na početku drugog dijela, Čurin i Medved su bili strijelci za uvjerljivih 0:3. Do kraja susreta Polet se pobrinuo za ‘petardu’ golovima Barata i Hozjana.
Strijelci: 0:1 K. Karlovčec 44′, 0:2 Čurin 50′, 0:3 Medved 52′, 0:4 Barat 68′, 0:5 Hozjan 72′
– – –
PUŠĆINE – PODRAVINA 0:0
Strijelci nisu bili raspoloženi samo u Pušćinama gdje je istoimena domaća momčad ugostila ludbrešku Podravinu. Obje momčadi imale su prilike za postizanje pogotka, ali mreže se nisu tresle, a klubovi su dodali po bod na svoj konto.
Strijelci: nema
– – –
NEDELJANEC – VARTEKS 2:4
Očekivanu pobjedu u susjedskom derbiju ostvario je Varteks na gostovanju u Nedeljancu. U manje od deset minuta igre već je bilo 1:1, goste je u vodstvo doveo Šoštarić, da bi ubrzo izjednačio Glavaš. Do kraja poluvremena Šoštarić ostvaruje hat-trick i Varaždinci odlaze na odmor s prednošću 1:3. Nedeljanec se ne predaje te Gredelj u 60. min. smanjuje zaostatak, dok konačnih 2:4 postavlja Karić u 87. min.
Strijelci: 0:1 Šoštarić 4′, 1:1 Glavaš 8′, 1:2 Šoštarić 14′, 1:3 Šoštarić 35′, 2:3 Gredelj 60′, 2:4 Karić 87′
– – –
NEDELIŠĆE – DUBRAVKA-ZAGORAC 5:1
Napokon se raspucalo i Nedelišće, a žrtvu su pronašli u Dubravki-Zagorac koja se kući vratila s pet golova u mreži. Domaćinu je bilo potrebno samo pola sata da riješi pitanje pobjednika, u razmacima od desetak minuta redom su zabijali L. Mesarić, Pomper i Jurak za 3:0. Gosti se vraćaju u 47. min. pogotkom I. Conjara, no to je bilo sve, Nedelišće u završnici s dva pogotka Vizingera dolazi do uvjerljive pobjede.
Strijelci: 1:0 L. Mesarić 11′, 2:0 Pomper 24′, 3:0 Jurak 31′, 3:1 I. Conjar 47′, 4:1 Vizinger 77′, 5:1 Vizinger 79′
– – –
BEDNJA – MLADOST KOMET 3:1
Sigurnu pobjedu na domaćem terenu upisala je i Bednja protiv gostiju iz Preloga. Kvaliteta je došla do izražaja i Beletinčani i dalje suvereno drže 2. mjesto na tablici. Domaći su poveli 2:0 golovima Kuljija i Blažekovića, dok je Mladost Komet preko Srake smanjila na 2:1 u 35. min. Za potvrdu domaće pobjede pobrinuo se Holi pogotkom u 65. min.
Strijelci: 1:0 Kulji 11′, 2:0 Blažeković 24′, 2:1 Sraka 35′, 3:1 Holi 65′
– – –
JALŽABET – NOVI MAROF 9:0
Neočekivano visoku i najuvjerljiviju pobjedu u ovom kolu ostvario je Jalžabet protiv Novog Marofa. Već nakon 45 minuta igre domaćin je imao sigurno vodstvo 4:0, prvi i četvrti pogodak djelo je Hanca, a između njegova dva pogotka zabijali su Amanović i Bručić. U drugom dijelu u 53. min. strijelac za 5:0 je Vrbek, a iza toga gosti ostaju bez Mešnjaka koji je isključen zbog psovanja pomoćnog suca. Do kraja za krajnjih 9:0 zabijaju Car, Horvat, te drugi put Amanović i Vrbek.
Strijelci: 1:0 Hanc 15′, 2:0 Amanović 24′, 3:0 Bručić 32′, 4:0 Hanc 42′, 5:0 Vrbek 53′, 6:0 Car 64′, 7:0 Horvat 79′, 8:0 Amanović 83′, 9:0 Vrbek 85′
– – –
14. kolo: PODRAVINA – DINAMO, POLET – NEDELIŠĆE, VARTEKS – JALŽABET, MLADOST KOMET – NEDELJANEC, OMLADINAC – BEDNJA (subota, 17. studenog, 13:30 sati), DUBRAVKA-ZAGORAC – SLOGA, NOVI MAROF – MEĐIMUREC, PUŠĆINE – RUDAR (nedjelja, 18. studenog, 13:30 sati)