liganadlanu.com u službenoj suradnji sa

• Županijski nogometni savez Varaždin
  • Međimurski nogometni savez

Osvrt 12. kola – 4.NL ČK-VŽ

Svaka gostujuća momčad koja je u 12. kolu Četvrte NL Čakovec-Varaždin postigla pogodak upisala je i pobjedu, a čak četiri domaćina su pritom poražena. Tri kola prije kraja sve je izglednije koja će momčad proljeće dočekati na 1. mjestu, dok je na ostalima da se što prije konsolidiraju i pokušaju barem približiti vodećem Varteksu. Na dnu poretka su tri kluba izdvojena od ostatka i čeka ih teška borba za opstanak u ligi.
VARTEKS – BEDNJA 2:0
Nakon što su pune četiri sezone glavnu riječ u ligi vodili međimurski klubovi sada je došao red varaždinske predstavnike koji trenutno drže dvije čelne pozicije na tablici. U derbiju prvenstva sastali su se Varteks i Bednja, a pred 500 gledatelja Varaždinci su stigli do desete ovosezonske pobjede. Gosti, koji su se s tri boda mogli izjednačiti s Varteksom na vrhu, su bili bolja momčad u prvih 45 minuta, ali to nisu okrunili pogotkom. Domaćin je u nastavku proigrao, a pitanje pobjednika riješio je Karić s dva pogotka.
Strijelci: 1:0 Karić 55′, 2:0 Karić 76′
– – –
PODRAVINA – SLOGA 0:1
Podravina nastavlja sa slabim igrama na domaćem terenu, ovog puta je pobjedu iz Ludbrega odnijela Sloga. Čakovčani su poveli već u 5. min. pogotkom Cabana te se ispostavilo da je u ovako ranoj fazi utakmice riješen i njen krajnji ishod.
Strijelci: 0:1 Caban 5′
– – –
POLET – JALŽABET 6:0
Na teškom gostovanju Jalžabet se dobro držao sve do završnice prvog poluvremena, autogolom je svoju mrežu načeo Modrić u 40. min., da bi Polet u drugom dijelu utakmice stigao do uvjerljive pobjede. Protiv svog bivšeg kluba Medved je ostvario hat-trick za 4:0, a zatim su po jedan pogodak još dodali Ferlin i Rožman za 6:0.
Strijelci: 1:0 Modrić (ag) 40′, 2:0 Medved 47′, 3:0 Medved 51′, 4:0 Medved 80′, 5:0 Ferlin 83′, 6:0 Rožman 88′
– – –
MLADOST KOMET – RUDAR 0:3
Neočekivano visoku pobjedu u Prelogu je ostvario Rudar sa svim golovima u drugom poluvremenu. Za Mladost Komet kazneni udarac je u 24. min. pokušao iznuditi Halić, no za to je “nagrađen” samo žutim kartonom. Gosti u vodstvo dolaze u 47. min. pogotkom G. Radikovića, dok pobjedu od 0:3 potvrđuju golovima Šoltića i Skolibera u posljednjim minutama.
Strijelci: 0:1 G. Radiković 47′, 0:2 Šoltić 83′, 0:3 Skoliber 90′
– – –
OMLADINAC – PUŠĆINE 1:3
Kvaliteta je došla do izražaja u dvoboju Omladinca i Pušćina u kojem su gosti osvojili tri boda protiv trenutno posljednjeplasirane momčadi prvenstva. Ro. Punčec bio je strijelac za Pušćine već u 10. min., dok na drugoj strani Novak samo minutu kasnije zabija za 1:1. Domaćin je od 33. min. opet bio u zaostatku, M. Lukman je postigao autogol. U zadnjim trenucima susreta Re. Punčec postavlja konačnih 1:3 za klub iz Pušćina.
Strijelci: 0:1 Ro. Punčec 10′, 1:1 Novak 11′, 1:2 M. Lukman (ag) 33′, 1:3 Re. Punčec 90+3′
– – –
DINAMO – NEDELIŠĆE 0:0
U ovom kolu samo na utakmici odigranoj u Domašincu nije bilo pogodaka, bodove su podijelili Dinamo i Nedelišće. Svaka momčad može žaliti za dvije propuštene izgledne prilike. Gosti su od 76. min. igrali s igračem manje nakon što je isključen Martinović.
Strijelci: nema
– – –
DUBRAVKA-ZAGORAC – MEĐIMUREC 3:0
Loše se provela momčad Međimurca na gostovanju u Turčinu gdje je Dubravka-Zagorac ostvarila sigurnu pobjedu od tri pogotka razlike. Goste je načeo Ribić u 47. min., da bi do sredine drugog poluvremena već bilo 3:0, u razmaku od nekoliko minuta strijelci su bili I. Conjar i Vuk. Međimurec je posljednjih 20 minuta odigrao s pričuvnim vratarom Novakom nakon što je Bulić zaradio isključenje u 71. min. A isključenje je došlo u najgore moguće vrijeme jer u idućem kolu Polet stiže u goste Međimurcu.
Strijelci: 1:0 Ribić 47′, 2:0 I. Conjar 63′, 3:0 Vuk 65′
– – –
NOVI MAROF – NEDELJANEC 1:3
Županijski derbi odigran je u Novom Marofu odakle se momčad Nedeljanca kući vratila s tri boda u džepu. Rog je doveo goste u vodstvo u 29. min., Sabolić je početkom drugog dijela poravnao rezultat, a zatim Nedeljanec postiže još dva pogotka za pobjedu. U strijelce su se upisali Gredelj i Kovačić, dok je Novi Marof imao prilike postići i drugi pogodak, no u 89. min. gostujući vratar Pozder je obranio kazneni udarac.
Strijelci: 0:1 Rog 29′, 1:1 Sabolić 48′, 1:2 Gredelj 62′, 1:3 Kovačić 87′
– – –
13. kolo: RUDAR – OMLADINAC (subota, 10. studenog, 13:30 sati), SLOGA – DINAMO (nedjelja, 11. studenog, 10:00 sati), PUŠĆINE – PODRAVINA, BEDNJA – MLADOST KOMET, NEDELJANEC – VARTEKS, JALŽABET – NOVI MAROF, MEĐIMUREC – POLET, NEDELIŠĆE – DUBRAVKA-ZAGORAC (nedjelja, 11. studenog, 13:30 sati)