• Županijski nogometni savez Varaždin
  • Međimurski nogometni savez

Osvrt 11. kola – 4.NL ČK-VŽ

11. kolo
Bez ikakvih iznenađujućih rezultata odigrano je 11. kolo Četvrte NL Čakovec-Varaždin, četiri pobjede pripale su domaćinima, tri gostima, a jedna utakmica završila je bez pobjednika. Strijelci su najraspoloženiji bili u Beletincu i Nedeljancu s 15 golova u dvije utakmice, dok je na preostalih šest postignuto ukupno 13. A Varteks i Bednja u odličnoj formi očekuju nadolazeći derbi prvenstva koji se igra 3. studenog u Sračincu.
RUDAR – VARTEKS 1:2
Varteks nije imao lagan zadatak, bez nekoliko važnih igrača gostovali su u Murskom Središću, no i s pomlađenom ekipom uspjeli su ostvariti pobjedu. Najzaslužniji za nova tri boda je najbolji strijelac lige Šoštarić koji je domaćina načeo u 24. min., a isti je igrač u završnici susreta postigao i drugi pogodak za 0:2. Rudar je uspio ublažiti poraz u 84. min. pogotkom Skolibera. Domaći su burno reagirali u 32. min. kad je pomoćni sudac zbog zaleđa zaustavio Petaka u izglednoj prilici.
Strijelci: 0:1 Šoštarić 24′, 0:2 Šoštarić 79′, 1:2 Skoliber 84′
– – –
NEDELIŠĆE – SLOGA 2:0
Rutinsku pobjedu na domaćem terenu upisalo je Nedelišće protiv Sloge koja se nije pokazala kao dostojan protivnik. Čakovečka momčad bila je u rezultatskom zaostatku već prije isteka 60 sekundi, strijelac je bio Brlenić. Bio je to treći pogodak u ovom prvenstvu postignut već u prvoj minuti. Pobjedu domaćih potvrdio je Capan pogotkom u 69. min.
Strijelci: 1:0 Brlenić 1′, Capan 69′
– – –
OMLADINAC – PODRAVINA 1:3
U Novom Selu Rok je domaćin rano poveo, no pobjedu je na kraju slavila Podravina. Sato je doveo Omladinca u vodstvo već u 3. min., da bi gosti iz Ludbrega preokrenuli rezultat već do kraja prvog poluvremena. Za izjednačenje je zabio Valjak u 21. min., dok je Marković bio strijelac za 1:2 u 41. min. Svojim drugim pogotkom Valjak je u 58. min. uništio nade domaćih.
Strijelci: 1:0 Sato 3′, 1:1 Valjak 21′, 1:2 Marković 41′, 1:3 Valjak 58′
– – –
PUŠĆINE – MLADOST KOMET 2:1
Derbi kola odigran je u Pušćinama gdje je desetkovani domaćin ugostio Mladost Komet i upisao važnu pobjedu. Pušćine su povele pogotkom Bosilja u 20. min., a gosti su izjednačili u zadnjim trenucima prvog dijela preko Srake. Prije toga, zbog drugog žutog kartona, oba zbog prigovora na odluku suca, kod Preložana je isključen Šimunić u 42. min. Pobjedonosni pogodak za domaćina postiže Pintarić u 78. min. Delegat je u zapisniku naveo da gosti najavljuju žalbu na suđenje.
Strijelci: 1:0 Bosilj 20′, 1:1 Sraka 45′, 2:1 Pintarić 78′
– – –
MEĐIMUREC – DINAMO 1:0
Malo je nedostajalo da se Dinamo s gostovanja u Dunjkovcu-Pretetincu vrati s osvojenim bodom, no momčad Međimurca uspjela je u završnici susreta stići do pogotka vrijednog tri boda. Sve do 88. min. nije bilo pogodaka, da bi tad strijelac za 1:0 bio Škeljo. Ovim porazom prekinut je pozitivan niz Domašinčana od četiri uzastopne pobjede.
Strijelci: 1:0 Škeljo 88′
– – –
NEDELJANEC – POLET 2:7
Od samog početka utakmice u Nedeljancu dalo se naslutiti da se domaćin neće dobro provesti, raspucani igrači Poleta imali su vodstvo 0:3 nakon samo 20-tak minuta igre, a strijelci su redom bili MedvedCvetković Čurin. U 61. min. Barat zabija za 0:4, ubrzo smanjuje Kovačić, no već u 73. min. Mezga je strijelac za 1:5. Zatim po drugi put Kovačić zabija za domaće, a za Polet još zabijaju Goričanec i drugi put Mezga. Kovačić je mogao i do hat-tricka u teškom porazu svoje momčadi, u 87. min. kazneni udarac obranio mu je Jambres.
Strijelci: 0:1 Medved 4′, 0:2 Cvetković 7′, 0:3 Čurin 21′, 0:4 Barat 61′, 1:4 Kovačić 70′, 1:5 Mezga 73′, 2:5 Kovačić 84′, 2:6 Goričanec 86′, 2:7 Mezga 89′
– – –
BEDNJA – NOVI MAROF 6:0
Bednja je u nekompletnom sastavu dočekala goste iz Novog Marofa i bez obzira na izostanke nekoliko prvotimaca ostvarili su i više nego uvjerljivu pobjedu. Novomarofčane je načeo Puškadija u 5. min., zatim je do kraja prvog poluvremena dva pogotka dodao Kulji, a u nastavku susreta i A. Ivančić se dva puta upisuje u strijelce za visokih 5:0. Težak dan za goste upotpunio je Horvat autogolom u 90. min. za konačnih 6:0.
Strijelci: 1:0 Puškadija 5′, 2:0 Kulji 8′, 3:0 Kulji 45′, 4:0 A. Ivančić 54′, 5:0 A. Ivančić 56′, 6:0 Horvat (ag) 90′
– – –
JALŽABET – DUBRAVKA-ZAGORAC 0:0
U Jalžabetu su se susreli klubovi iz donjeg dijela tablice i podijelili bodove odigravši utakmicu bez pogodaka. Dodajmo tome i da je nakon 10. kola došlo do smjene na klupi Dubravke-Zagorac, klupu je napustio Mario Ister koji je dotad osvojio osam bodova, a u ovoj utakmici vodio ih je Dejan Car koji već u idućem kolu u Turčinu ugošćuje svoj bivši klub Međimurec.
Strijelci: nema
– – –
12. kolo: PODRAVINA – SLOGA, POLET – JALŽABET, VARTEKS – BEDNJA, MLADOST KOMET – RUDAR, OMLADINAC – PUŠĆINE (subota, 3. studenog, 14:00 sati), DINAMO – NEDELIŠĆE, DUBRAVKA-ZAGORAC – MEĐIMUREC, NOVI MAROF – NEDELJANEC (nedjelja, 4. studenog, 14:00 sati)