liganadlanu.com u službenoj suradnji sa

• Županijski nogometni savez Varaždin
  • Međimurski nogometni savez

Osvrt 25. kola – 4.NL Čk-VŽ

Klubovi smješteni na prvih osam pozicija na tablici susreli su se u 25. kolu u čak tri međusobne utakmice koje su odigrane u Murskom Središću, Ludbregu i Prelogu, no domaćini su u tim utakmicama osvojili tek jedan bod. U ostalim susretima bez većeg iznenađenja, eventualno odskače visoka pobjeda Slobode nad Slogom.
ZELENGAJ – POLET 0:2
Polet si nije dopustio kiks na gostovanju kod Zelengaja te su ostvarili očekivanu pobjedu i zadržali 1. mjesto u poretku. Ferlin je doveo goste u vodstvo u 17. min., a do kraja poluvremena domaći ne koriste priliku za izjednačenje. Od 49. min. Polet igra bez isključenog M. Karlovčeca, no i s igračem manje pobjedu su potvrdili u 87. min. kad se u strijelce upisao Goričanec.
Strijelci: 0:1 Ferlin 17′, 0:2 Goričanec 87′
– – –
RUDAR – BEDNJA 0:0
Utakmica Rudara i Bednje uklopila se u proslavu Dana Grada, no 300 gledatelja koji su prisustvovali ovom dvoboju nisu vidjeli nijedan pogodak u 90 minuta susreta. A nije bilo ni puno prilika za postizanje pogotka, a s podjelom bodova Rudar je zadržao 8. mjesto, dok su Bednji na vrhu pobjedama odmaknuli Polet i Nedelišće.
Strijelci: nema
– – –
SLOBODA – SLOGA 3:0
Važnu pobjedu u borbi za opstanak ostvarila je Sloboda na domaćem terenu u Slakovcu, a u vodstvo su došli već u 3. min. pogotkom Marčeca koji je u zimskom prijelaznom roku prešao iz Sloge u Slobodu. Pola sata kasnije domaćin preko kapetana Srneca dolazi do 2:0, dok je konačan rezultat 3:0 postavio Vrbanec u 77. min.
Strijelci: 1:0 Marčec 3′, 2:0 Srnec 33′, 3:0 Vrbanec 77′
– – –
PODRAVINA – DINAMO 1:2
U dvoboju dviju momčadi koje u proljetnom dijelu igraju vrlo promjenljivo slavili su gosti iz Domašinca koji su na poluvremenu imali prednost 0:2. Oba pogotka za Dinamo postigao je Krznar, mrežu Podravine načeo je u 34. min., a u zadnjoj minuti prvog dijela realizirao je kazneni udarac. Ludbrežani su tek uspjeli ublažiti poraz u 62. minuti pogotkom Valjka.
Strijelci: 0:1 Krznar 34′, 0:2 Krznar 45′ (11 m), 1:2 Valjak 62′
– – –
MLADOST KOMET – NEDELIŠĆE 1:2
Nedelišće se u Prelogu dobrano namučilo kako bi zadržalo priključak s vodećim Poletom, iako su bolje krenuli i stigli u vodstvo u 14. min. pogotkom Panića domaćin je u nastavku bio mnogo angažiraniji na terenu. Od 65. min. gosti igraju bez isključenog Pintarića, a Mladost Komet tri minute kasnije izjednačuje golom Golubića. Bađari je Nedelišću donio tri boda pogotkom u 83. min.
Strijelci: 0:1 Panić 14′, 1:1 Golubić 68′, 1:2 Bađari 83′
– – –
PLITVICA – NOVI MAROF 2:2
U Gojancu nije bilo pobjednika u susretu domaće Plitvice i gostiju iz Novog Marofa čiji su nogometaši u prvom poluvremenu postigli tri pogotka. Zrno je u 17. min. postigao autogol za vodstvo Plitvice, a u završnici Sabolić i Turković zabijaju za preokret na 1:2. Plitvica dolazi do boda u 58. min. kad je kazneni udarac realizirao Tomašić.
Strijelci: 1:0 Zrno 17′ (ag), 1:1 Sabolić 40′, 1:2 Turković 43′, 2:2 Tomašić 58′ (11 m)
– – –
MEĐIMUREC – NEDELJANEC 6:3
Čak devet pogodaka vidjeli su gledatelji u nesvakidašnjoj utakmici u Dunjkovcu-Pretetincu, a na preostalih sedam utakmica ovog kola postignuto je ukupno 18. Međimurec je poveo 2:0 golovima Šostarića i Ignjića, a Nedeljanec već do poluvremena izjednačuje preko Matučeca i Kovačića. Gosti drugim pogotkom Matučeca dolaze do preokreta u 59. min., no do kraja domaćin još četiri puta trese gostujuću mrežu. Redom su zabijali Hrustek, Kai i dvaput Yokoyama za pobjedu u golijadi.
Strijelci: 1:0 Šostarić 17′, 2:0 Ignjić 27′, 2:1 Matučec 38′, 2:2 Kovačić 43′, 2:3 Matučec 59′, 3:3 Hrustek 60′, 4:3 Kai 73′, 5:3 Yokoyama 75′, 6:3 Yokoyama 86′
– – –
JALŽABET – PUŠĆINE 2:1
Igrači Jalžabeta nastavljaju osvajati bodove kad i njihovi konkurenti koji se bore za opstanak te su i dalje odvojeni od Slobode i Plitvice. Domaći su protiv Pušćina stigli u vodstvo pogotkom Hanca u 12. min., dok su gosti u zadnjim trenucima prvog dijela izjednačili iz kaznenog udarca kojeg je uspješno izveo Bosilj. Jalžabet do pobjede dolazi u 70. min. kad je drugi put na utakmici strijelac Hanc, ovog puta s 11 metara.
Strijelci: 1:0 Hanc 12′, 1:1 Bosilj 45′ (11 m), 2:1 Hanc 70′ (11 m)